A165L-TGM-24D-2
A165L-TGM-24D-2
A165L-TGM-24D-2
DigiKeys produktnummer
Z1308-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A165L-TGM-24D-2
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
2 veckor
EDA-/CAD-modeller
A165L-TGM-24D-2 Modeller
Färg - styrdon/lock
Grön
Serie
Belysningstyp, färg
LED, grön
Belysningsspänning (nominell)
24VDC
Termineringstyp
Lödning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 16,00mm
Krets
Arbetstemperatur
-10°C-55°C
Strömklassning (Ampere)
5A (AC)
Märkspänning - AC
125 V