A-20GV130-B7-K
DigiKeys produktnummer
A-20GV130-B7-K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A-20GV130-B7-K
Beskrivning
SWITCH SNAP ACTION SPDT 20A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Omkopplare SPDT Chassimontering
Kategori
Märkspänning - DC
30 V
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Monteringstyp
Chassimontering
Serie
Termineringstyp
Skruvplint
Förpackning
Bulk
Ingångsskydd
IP00
Artikelstatus
Aktiv
Mekanisk livslängd
1 000 000 cykler
Krets
SPDT
Elektrisk livslängd
500 000 cykler
Brytarfunktion
På-Mom
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
20A (AC), 6A (DC)
Basproduktens nummer
Märkspänning - AC
125 V