A-20GQ22-B
DigiKeys produktnummer
Z6393-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A-20GQ22-B
Beskrivning
SWITCH SNAP ACTION SPDT 20A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Omkopplare SPDT Panelfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A-20GQ22-B Modeller
Kategori
Termineringstyp
Skruvplint
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Ingångsskydd
IP00
Serie
Operativ styrka
630gf
Förpackning
Bulk
Frigöringskraft
280gf
Artikelstatus
Aktiv
Arbetsläge
1,313" (33,4mm)
Krets
SPDT
Förutslag
0,051" (1,3mm)
Brytarfunktion
På-Mom
Differentiellt utslag
0,014" (0,35mm)
Strömklassning (Ampere)
20A (AC), 6A (DC)
Överutslag
0,141" (3,6mm)
Märkspänning - AC
125 V
Mekanisk livslängd
1 000 000 cykler
Märkspänning - DC
30 V
Elektrisk livslängd
500 000 cykler
Styrdonstyp
Rullkolv
Arbetstemperatur
-25°C-80°C