SLX160A0XY3-SRZ
DigiKeys produktnummer
555-SLX160A0XY3-SRZTR-ND - Remsa och spole (TR)
555-SLX160A0XY3-SRZCT-ND - Remsbit (CT)
555-SLX160A0XY3-SRZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SLX160A0XY3-SRZ
Beskrivning
80A DC/DC CONVERT 0.45-2.0V, SAT
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
DC-DC-omvandlare Utgång 160A 7V - 14V Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Egenskaper
Justerbar utgång, PMBus™, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
80,6%
Spänning - ingång (min)
7V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
14V
Godkännande myndighet
CSA, UL, VDE
Ström - utgång (max)
160A