QODN167A0B41-AHZ
DigiKeys produktnummer
555-QODN167A0B41-AHZ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QODN167A0B41-AHZ
Beskrivning
BUS CONVERTER, 2000W QUARTER-BRI
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 167A 40V - 60V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
2 kW
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
98,5%
Spänning - ingång (min)
40V
Storlek/dimension
L 2,30" x B 1,45" x H 0,61" (58,4 x 36,8 x 15,5mm)
Spänning - ingång (max)
60V
Ström - utgång (max)
167A