QODN108A0B541-AHZ
DigiKeys produktnummer
555-QODN108A0B541-AHZ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QODN108A0B541-AHZ
Beskrivning
BUS CONVERTER, 1300W QUARTER-BRI
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 108A 40V - 60V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
1.3 kW
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
Oisolerad PoL-modul
Inkapsling/låda
Quarter Brick
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 2,30" x B 1,45" x H 0,57" (58,4 x 36,8 x 14,5mm)
Spänning - ingång (min)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Quarter Brick
Spänning - ingång (max)
60V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Spänning - utspänning 1
Standardnummer
Ström - utgång (max)
108A