PVX012A0X3-SRZ
DigiKeys produktnummer
555-PVX012A0X3-SRZTR-ND - Remsa och spole (TR)
555-PVX012A0X3-SRZCT-ND - Remsbit (CT)
555-PVX012A0X3-SRZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PVX012A0X3-SRZ
Beskrivning
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V 66W
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 0,6-5,5V 12A 3V - 14,4V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
66 W
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, UVLO
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
93,9%
Typ
Oisolerad PoL-modul
Monteringstyp
Ytmontering
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
17-SMD-modul
Spänning - ingång (min)
3V
Storlek/dimension
L 0,48" x B 0,48" x H 0,34" (12,2 x 12,2 x 8,5mm)
Spänning - ingång (max)
14,4V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Spänning - utspänning 1
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
12A