PKX020A0X43-SRZ
DigiKeys produktnummer
555-PKX020A0X43-SRZTR-ND - Remsa och spole (TR)
555-PKX020A0X43-SRZCT-ND - Remsbit (CT)
555-PKX020A0X43-SRZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PKX020A0X43-SRZ
Beskrivning
DC DC CONVERTER 0.6-3.63V
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 0,6-3,63V 20A 4,5V - 14,4V Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, UVLO
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effektivitet
93,9%
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Oisolerad PoL-modul
Inkapsling/låda
17-SMD-modul
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 0,48" x B 0,48" x H 0,33" (12,2 x 12,2 x 8,5mm)
Spänning - ingång (min)
4,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Modul
Spänning - ingång (max)
14,4V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 1
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
20A