EVW010A0B41-HZ
DigiKeys produktnummer
555-EVW010A0B41-HZ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EVW010A0B41-HZ
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 120W
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 10A 36V - 75V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
120 W
Tillv.
Spänning - isolering
2.25 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
93,5%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
36V
Inkapsling/låda
8-DIP-modul, 1/8 Brick
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 2,28" x B 0,90" x H 0,31" (57,9 x 22,9 x 7,8mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Ström - utgång (max)
10A