EBDW020A0B41Z
DigiKeys produktnummer
555-EBDW020A0B41Z-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EBDW020A0B41Z
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 240W
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Mellanspänningsomvandlare, digital DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 20A 36V - 75V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
240 W
Tillv.
Spänning - isolering
2.25 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Mellanspänningsomvandlare, digital
Effektivitet
95,2%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
36V
Inkapsling/låda
8-DIP-modul, 1/8 Brick
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 2,30" x B 0,90" x H 0,44" (58,4 x 22,9 x 11,1mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
20A