TEH140M2R00FE
DigiKeys produktnummer
TEH140M2R00FE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TEH140M2R00FE
Beskrivning
RES 2 OHM 1% 140W TO247
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 Ohms ±1% 140W Hålmonterade resistorer TO-247-2 Icke-induktivt, pulsmotstånd Tjock film
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Storlek/dimension
L 0,630" x B 0,189" (16,00 x 4,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,925" (23,50mm)