MCS3264R025FER
DigiKeys produktnummer
273-MCS3264R025FERTR-ND - Remsa och spole (TR)
273-MCS3264R025FERCT-ND - Remsbit (CT)
273-MCS3264R025FERDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCS3264R025FER
Beskrivning
RES 0.025 OHM 1% 2W 2512
Detaljerad beskrivning
25 mOhms ±1% 2W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Strömavkänning, flamhämmande beläggning, säkerhet Metallelement
EDA-/CAD-modeller
MCS3264R025FER Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)