MCS1632R005FER
DigiKeys produktnummer
273-MCS1632R005FERTR-ND - Remsa och spole (TR)
273-MCS1632R005FERCT-ND - Remsbit (CT)
273-MCS1632R005FERDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCS1632R005FER
Beskrivning
RES 0.005 OHM 1% 1W 1206
Detaljerad beskrivning
5 mOhms ±1% 1W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Strömavkänning, flamhämmande beläggning, säkerhet Metallelement
EDA-/CAD-modeller
MCS1632R005FER Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,130" x B 0,067" (3,30 x 1,70mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,85mm)