MCS1320R015FER
DigiKeys produktnummer
273-MCS1320R015FERTR-ND - Remsa och spole (TR)
273-MCS1320R015FERCT-ND - Remsbit (CT)
273-MCS1320R015FERDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCS1320R015FER
Beskrivning
RES 0.015 OHM 1% 3/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 mOhms ±1% 0,75W, 3/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Strömavkänning, flamhämmande beläggning, säkerhet Metallelement
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCS1320R015FER Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkänning, flamhämmande beläggning, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,083" x B 0,053" (2,10 x 1,35mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)