SPC5200CVR400B
DigiKeys produktnummer
SPC5200CVR400B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SPC5200CVR400B
Beskrivning
IC MPU MPC52XX 400MHZ 272BGA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PowerPC G2_LE Mikroprocessorer IC MPC52xx 1 kärna, 32-bit 400MHz 272-PBGA (27x27)
Kategori
Ethernet
10/100Mbit/s (1)
Tillverkare
NXP USA Inc.
USB
USB 1.1 (2)
Serie
Spänning - I/O
2,5V, 3,3V
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Monteringstyp
Ytmontering
Processorkärna
PowerPC G2_LE
Inkapsling/låda
272-BBGA
Antal kärnor/bussbredd
1 kärna, 32-bit
Leverantörens enhetsförpackning
272-PBGA (27x27)
Hastighet
400MHz