SA57000-33D,115 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA 5-SO
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
SA57000-33D,115
DigiKeys produktnummer
568-1184-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SA57000-33D,115
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 5-SO
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,12V vid 50mA
Tillv.
Ström - utgång
Serie
Vilström - (Iq)
150 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrfunktioner
Aktivera, likspänningssignal
Artikelstatus
Föråldrad
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - ingång (max)
6,5V
Leverantörens enhetsförpackning
5-SO
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V