RK055HDMIPI4MA0
DigiKeys produktnummer
568-RK055HDMIPI4MA0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK055HDMIPI4MA0
Beskrivning
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 5.5"
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapacitiv Displaymoduler - LCD grafiska Genomskinlig Röd, grön, blå (RGB) TFT - färg MIPI 5,5" (139,70mm) 1280 x 720
Kategori
Visningsområde
B 68,04 x H 120,96mm
Tillverkare
NXP USA Inc.
Bakgrundsbelysning
LED
Förpackning
Bulk
Pixlar
1280 x 720
Artikelstatus
Aktiv
Gränssnitt
MIPI
Displaytyp
TFT - färg
Styrenhetstyp
GT911, RM68200
Displayläge
Genomskinlig
Grafikfärg
Röd, grön, blå (RGB)
Pekskärm
Kapacitiv
Bildpunktsavstånd
B 0,09 x H 0,03mm
Diagonal skärmstorlek
5,5" (139,70mm)