MRFE6VP6300HSR5
DigiKeys produktnummer
MRFE6VP6300HSR5-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MRFE6VP6300HSR5
Beskrivning
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
RF Mosfet 50 V 100 mA 230MHz 26,5dB 300W NI-780S-4L
Kategori
Spänning - test
50 V
Tillverkare
NXP USA Inc.
Ström - test
100 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Effekt - utgång
300W
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Spänning - märkt
130 V
Teknologi
LDMOS
Monteringstyp
Ytmontering
Konfiguration
Dubbelt
Inkapsling/låda
NI-780S-4L
Frekvens
230MHz