MRFE6VP6300HR5
DigiKeys produktnummer
MRFE6VP6300HR5TR-ND - Remsa och spole (TR)
MRFE6VP6300HR5CT-ND - Remsbit (CT)
MRFE6VP6300HR5DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MRFE6VP6300HR5
Beskrivning
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
RF Mosfet 50 V 100 mA 230MHz 26,5dB 300W NI-780-4
Kategori
Spänning - test
50 V
Tillverkare
NXP USA Inc.
Ström - test
100 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effekt - utgång
300W
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Spänning - märkt
130 V
Teknologi
LDMOS
Monteringstyp
Chassimontering
Konfiguration
Dubbelt
Inkapsling/låda
NI-780-4
Frekvens
230MHz