MRF300AN-27MHZ
DigiKeys produktnummer
568-MRF300AN-27MHZ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MRF300AN-27MHZ
Beskrivning
RF MOSFET LDMOS 50V 3SIL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
RF Mosfet 50 V 100 mA 1.8MHz-250MHz 28,2dB 300W 3-SIL
Kategori
Strömklassning (Ampere)
10µA
Tillverkare
NXP USA Inc.
Ström - test
100 mA
Förpackning
Bulk
Effekt - utgång
300W
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - märkt
133 V
Teknologi
LDMOS
Monteringstyp
Genomgående hål
Frekvens
1.8MHz-250MHz
Inkapsling/låda
3-SIP
Förstärkning
28,2dB
Leverantörens enhetsförpackning
3-SIL
Spänning - test
50 V