MCIMX6U5EVM10ACR
DigiKeys produktnummer
568-15240-2-ND - Remsa och spole (TR)
568-15240-1-ND - Remsbit (CT)
568-15240-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCIMX6U5EVM10ACR
Beskrivning
IC MPU I.MX6DL 1.0GHZ 624MAPBGA
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
ARM® Cortex®-A9 Mikroprocessorer IC i.MX6DL 2 kärnor, 32-bit 1,0GHz 624-MAPBGA (21x21)
Kategori
Display- & gränssnittsstyrenheter
Knappsats, LCD
Tillverkare
NXP USA Inc.
Ethernet
10/100/1000Mbit/s (1)
Serie
USB
USB 2.0 + PHY (4)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - I/O
1,8V, 2,5V, 2,8V, 3,3V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-20°C-105°C (TJ)
Processorkärna
ARM® Cortex®-A9
Säkerhetsfunktioner
Antal kärnor/bussbredd
2 kärnor, 32-bit
Monteringstyp
Ytmontering
Hastighet
1,0GHz