MCIMX6Q6AVT10AC
DigiKeys produktnummer
MCIMX6Q6AVT10AC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCIMX6Q6AVT10AC
Beskrivning
IC MPU I.MX6Q 1.0GHZ 624FCBGA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
ARM® Cortex®-A9 Mikroprocessorer IC i.MX6Q 4 kärnor, 32-bit 1,0GHz 624-FCBGA (21x21)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCIMX6Q6AVT10AC Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ethernet
10/100/1000Mbit/s (1)
Tillverkare
NXP USA Inc.
SATA
SATA 3Gbit/s (1)
Serie
USB
USB 2.0 + PHY (4)
Spänning - I/O
1,8V, 2,5V, 2,8V, 3,3V
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Antal kärnor/bussbredd
4 kärnor, 32-bit
Hastighet
1,0GHz