MCIMX6Q5EYM10AD
DigiKeys produktnummer
MCIMX6Q5EYM10AD-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCIMX6Q5EYM10AD
Beskrivning
IC MPU I.MX6Q 1.0GHZ 624FCPBGA
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
ARM® Cortex®-A9 Mikroprocessorer IC i.MX6Q 4 kärnor, 32-bit 1,0GHz 624-FCPBGA (21x21)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCIMX6Q5EYM10AD Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ethernet
10/100/1000Mbit/s (1)
Tillverkare
NXP USA Inc.
SATA
SATA 3Gbit/s (1)
Serie
USB
USB 2.0 + PHY (4)
Spänning - I/O
1,8V, 2,5V, 2,8V, 3,3V
Arbetstemperatur
-20°C-105°C (TJ)
Processorkärna
ARM® Cortex®-A9
Säkerhetsfunktioner
Antal kärnor/bussbredd
4 kärnor, 32-bit
Hastighet
1,0GHz