MCIMX6L8DVN10AA
DigiKeys produktnummer
MCIMX6L8DVN10AA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCIMX6L8DVN10AA
Beskrivning
IC MPU I.MX6SL 1.0GHZ 432MAPBGA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
ARM® Cortex®-A9 Mikroprocessorer IC i.MX6SL 1 kärna, 32-bit 1,0GHz 432-MAPBGA (13x13)
Kategori
Display- & gränssnittsstyrenheter
Knappsats, LCD
Tillverkare
NXP USA Inc.
Ethernet
10/100Mbit/s (1)
Serie
USB
USB 2.0 + PHY (3)
Förpackning
Tråg
Spänning - I/O
1,2V, 1,8V, 3,0V
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
0°C-95°C (TJ)
Processorkärna
ARM® Cortex®-A9
Säkerhetsfunktioner
Antal kärnor/bussbredd
1 kärna, 32-bit
Monteringstyp
Ytmontering
Hastighet
1,0GHz