MCIMX6D5EYM10AE
DigiKeys produktnummer
568-13532-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCIMX6D5EYM10AE
Beskrivning
IC MPU I.MX6D 1.0GHZ 624FCPBGA
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
ARM® Cortex®-A9 Mikroprocessorer IC i.MX6D 2 kärnor, 32-bit 1,0GHz 624-FCPBGA (21x21)
Kategori
Ethernet
10/100/1000Mbit/s (1)
Tillverkare
NXP USA Inc.
SATA
SATA 3Gbit/s (1)
Serie
USB
USB 2.0 + PHY (4)
Förpackning
Tråg
Spänning - I/O
1,8V, 2,5V, 2,8V, 3,3V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-20°C-105°C (TJ)
Processorkärna
ARM® Cortex®-A9
Säkerhetsfunktioner
Antal kärnor/bussbredd
2 kärnor, 32-bit
Monteringstyp
Ytmontering
Hastighet
1,0GHz