NRF24LE1-O17Q48-T
DigiKeys produktnummer
NRF24LE1-O17Q48-T-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NRF24LE1-O17Q48-T
Beskrivning
IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 48QFN
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IC RF TxRx + MCU Allmän ISM > 1GHz 2,4GHz 48-VFQFN exponerad kontaktyta
Kategori
Minnesstorlek
16kB OTP, 1kB SRAM
Tillv.
Seriegränssnitt
I2C, SPI, UART
Förpackning
Tråg
GPIO
32
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - källa
1,9V-3,6V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Ström - mottagande
12,4mA-13,3mA
Typ
TxRx + MCU
Ström - sändande
6,8mA-11,1mA
RF-familj/standard
Allmän ISM > 1GHz
Arbetstemperatur
-40°C-85°C