NRF24LE1-F16Q32-R
DigiKeys produktnummer
NRF24LE1-F16Q32-R-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NRF24LE1-F16Q32-R
Beskrivning
IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 32QFN
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IC RF TxRx + MCU Allmän ISM > 1GHz 2,4GHz 32-VFQFN exponerad kontaktyta
Kategori
Minnesstorlek
16kB Flash, 1kB SRAM
Tillv.
Seriegränssnitt
I2C, JTAG, SPI, UART
Förpackning
Remsa och spole (TR)
GPIO
15
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - källa
1,9V-3,6V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Ström - mottagande
12,4mA-13,3mA
Typ
TxRx + MCU
Ström - sändande
6,8mA-11,1mA
RF-familj/standard
Allmän ISM > 1GHz
Arbetstemperatur
-40°C-85°C