174-037-112R141 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
NorComp Inc.
I lager: 0
Datablad
37 positioner D-Sub Stickdon (hanstift) kontaktdon
174-037-112R141
DigiKeys produktnummer
174-137MA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
174-037-112R141
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Tillv.
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Förpackning
Tråg
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Föråldrad
Strömklassning (Ampere)
5A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Färg
Beige
Antal rader
2
Kontaktform
Maskinbearbetad
Monteringstyp
Dielektriskt material
Polybutylentereftalat (PBT), polyester
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C)
Kontaktmaterial
Mässing
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-50°C-100°C