15050VE-24R-GT-00
DigiKeys produktnummer
12-15050VE-24R-GT-00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
15050VE-24R-GT-00
Beskrivning
FAN AXIAL 172.7X50.8MM 24VDC
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Rektangulär/avrundad - L 172,7 x H 150mm Kula 346,1 CFM (9,69m³/min) 3 trådledare
Kategori
Brus
68,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
43.2 W
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
3 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Rektangulär/avrundad - L 172,7 x H 150mm
Godkännande myndighet
CE, cULus, VDE
Bredd
50,80mm
Strömklassning (Ampere)
1,80A
Luftflöde
346,1 CFM (9,69m³/min)
Spänningsintervall
18-27,6VDC
Statiskt tryck
1,250 in H2O (312,0 Pa)
Material - ram
Aluminium
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
100 000tim vid 25°C