15050VA-24N-EA-00
DigiKeys produktnummer
12-15050VA-24N-EA-00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
15050VA-24N-EA-00
Beskrivning
FAN AXIAL 172.7X50.8MM 24VDC
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Rektangulär/avrundad - L 172,7 x H 150mm Kula 261,3 CFM (7,32m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
60,0dB
Serie
Effekt (Watt)
21.6 W
Förpackning
Bulk
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Rektangulär/avrundad - L 172,7 x H 150mm
Strömklassning (Ampere)
0,900A
Bredd
50,80mm
Spänningsintervall
18-26,4VDC
Luftflöde
261,3 CFM (7,32m³/min)
Material - ram
Aluminium
Statiskt tryck
0,735 in H2O (183,1 Pa)
Material - blad
Plast
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
100 000tim vid 25°C