12038VA-12R-EAE-0
DigiKeys produktnummer
12-12038VA-12R-EA-E0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
12038VA-12R-EAE-0
Beskrivning
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 243,2 CFM (6,81m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
66,0dB
Serie
Effekt (Watt)
36 W
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
14-140°F (-10-60°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Strömklassning (Ampere)
3,00A
Bredd
38,00mm
Spänningsintervall
10-13,8VDC
Luftflöde
243,2 CFM (6,81m³/min)
Material - ram
Plast
Statiskt tryck
1,460 in H2O (363,7 Pa)
Material - blad
Plast
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
100 000tim vid 25°C