12038GE-12N-YA-F0
DigiKeys produktnummer
P122266-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
12038GE-12N-YA-F0
Beskrivning
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Rund - Diam. 120mm Kula 45,0 CFM (1,26m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
38,0dB
Serie
Effekt (Watt)
2.88 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
-40-104°F (-40-40°C)
Storlek/dimension
Rund - Diam. 120mm
Strömklassning (Ampere)
0,240A
Bredd
38,00mm
Spänningsintervall
7-13,2VDC
Luftflöde
45,0 CFM (1,26m³/min)
Material - ram
Plast
Statiskt tryck
0,310 in H2O (77,2 Pa)
Material - blad
Plast
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
70 000tim vid -20°C