11938MB-A1N-AA-00
DigiKeys produktnummer
12-11938MB-A1N-AA-00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
11938MB-A1N-AA-00
Beskrivning
FAN 119MM X 38MM 115VAC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 115VAC Fyrkantig - L 119mm x H 119mm Kula 102,0 CFM (2,86m³/min) 2 plintar
Kategori
Fläkttyp
Tubeaxial
Tillverkare
NMB Technologies Corporation
Brus
41,0dB
Serie
Effekt (Watt)
14,50W
RPM
2900 varv/min
Terminering
2 plintar
Spänning - märkt
115VAC
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 119mm x H 119mm
Strömklassning (Ampere)
0,210A
Bredd
38,00mm
Material - ram
Aluminium
Luftflöde
102,0 CFM (2,86m³/min)
Material - blad
Plast
Statiskt tryck
0,310 in H2O (77,2 Pa)
Livslängd @ temp.
100 000tim vid 25°C