11938KA-12L-EA-00
11938KA-12L-EA-00
11938KA-12L-EA-00
DigiKeys produktnummer
12-11938KA-12L-EA-00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
11938KA-12L-EA-00
Beskrivning
FAN AXIAL 119X38.4MM 12VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 119mm x H 119mm Kula 108,4 CFM (3,03m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
42,5dB
Serie
Effekt (Watt)
6.6 W
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 119mm x H 119mm
Strömklassning (Ampere)
0,550A
Bredd
38,40mm
Spänningsintervall
6-13,8VDC
Luftflöde
108,4 CFM (3,03m³/min)
Statiskt tryck
0,270 in H2O (67,3 Pa)
Material - blad
Plast
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
100 000tim vid 25°C