11938FB-A1L-EA-00
DigiKeys produktnummer
12-11938FB-A1L-EA-00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
11938FB-A1L-EA-00
Beskrivning
FAN 119MM X 38MM 115VAC TERMINAL
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 115VAC Fyrkantig - L 119mm x H 119mm Kula 90,0 CFM (2,52m³/min) 2 plintar
Kategori
Fläkttyp
Tubeaxial
Tillverkare
NMB Technologies Corporation
Brus
39,0dB
Serie
Effekt (Watt)
14,50W
Förpackning
Bulk
RPM
2650 varv/min
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
2 plintar
Spänning - märkt
115VAC
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 119mm x H 119mm
Strömklassning (Ampere)
0,180A
Bredd
38,00mm
Material - ram
Aluminium
Luftflöde
90,0 CFM (2,52m³/min)
Material - blad
Plast
Statiskt tryck
0,220 in H2O (54,8 Pa)
Livslängd @ temp.
100 000tim vid 25°C