11925SA-12N-AL-00
DigiKeys produktnummer
P16999-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
11925SA-12N-AL-00
Beskrivning
FAN AXIAL 119X25MM 12VDC WIRE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 119mm x H 119mm Kula 91,0 CFM (2,55m³/min) 3 trådledare
Kategori
Brus
37,0dB
Tillv.
Effekt (Watt)
2.88 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
3 trådledare
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Vikt
0,309 lb (140,16 g)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 119mm x H 119mm
Strömklassning (Ampere)
0,240A
Bredd
25,00mm
Spänningsintervall
7-13,8VDC
Luftflöde
91,0 CFM (2,55m³/min)
Material - ram
Plast
Statiskt tryck
0,190 in H2O (47,3 Pa)
Material - blad
Plast
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C