09225VA-12Q-AT-00
DigiKeys produktnummer
12-09225VA-12Q-AT-00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
09225VA-12Q-AT-00
Beskrivning
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 92mm x H 92mm Kula 96,4 CFM (2,70m³/min) 3 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart, hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
51,0dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
8.64 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
3 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 92mm x H 92mm
Strömklassning (Ampere)
0,720A
Bredd
25,00mm
Spänningsintervall
7-13,8VDC
Luftflöde
96,4 CFM (2,70m³/min)
Material - ram
Plast
Statiskt tryck
0,600 in H2O (149,5 Pa)
Material - blad
Plast
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C