08038RE-24R-GT-00
DigiKeys produktnummer
12-08038RE-24R-GT-00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
08038RE-24R-GT-00
Beskrivning
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Fyrkantig - L 80mm x H 80mm Kula 105,9 CFM (2,97m³/min) 3 trådledare
Kategori
Brus
59,5dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
20.88 W
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
3 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 80mm x H 80mm
Godkännande myndighet
CE, cULus, VDE
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,870A
Luftflöde
105,9 CFM (2,97m³/min)
Spänningsintervall
14-26,4VDC
Statiskt tryck
1,430 in H2O (356,2 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
80 000tim vid 25°C