08025SA-12M-EA-D0
DigiKeys produktnummer
12-08025SA-12M-EA-D0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
08025SA-12M-EA-D0
Beskrivning
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 80mm x H 80mm Kula 36,0 CFM (1,01m³/min) 2 trådledare
Brus
26,0dB
Serie
Effekt (Watt)
1.08 W
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 80mm x H 80mm
Strömklassning (Ampere)
0,090A
Bredd
25,00mm
Spänningsintervall
6-13,8VDC
Luftflöde
36,0 CFM (1,01m³/min)
Statiskt tryck
0,120 in H2O (29,9 Pa)
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C