06025SA-12T-ET-D0
DigiKeys produktnummer
12-06025SA-12T-ET-D0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
06025SA-12T-ET-D0
Beskrivning
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 60mm x H 60mm Kula 37,8 CFM (1,06m³/min) 3 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart, hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
47,0dB
Serie
Effekt (Watt)
5.2 W
Förpackning
Bulk
Terminering
3 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 60mm x H 60mm
Strömklassning (Ampere)
0,430A
Bredd
25,00mm
Spänningsintervall
7-13,2VDC
Luftflöde
37,8 CFM (1,06m³/min)
Statiskt tryck
0,630 in H2O (156,9 Pa)
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C