06020VE-24Q-CTS-0
DigiKeys produktnummer
12-06020VE-24Q-CTS-0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
06020VE-24Q-CTS-0
Beskrivning
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Fyrkantig - L 60mm x H 60mm Kula 24,7 CFM (0,692m³/min) 3 trådledare
Kategori
Brus
42,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
3.6 W
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
3 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 60mm x H 60mm
Godkännande myndighet
CE, cULus, VDE
Bredd
20,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,150A
Luftflöde
24,7 CFM (0,692m³/min)
Spänningsintervall
10-26,4VDC
Statiskt tryck
0,400 in H2O (99,6 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C