04056EA-12S-E6F-A
DigiKeys produktnummer
12-04056EA-12S-E6-FA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
04056EA-12S-E6F-A
Beskrivning
40X40X56MM, 12VDC, 25,200/21,000
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Röraxial (dubbel) 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 35,3 CFM (0,988m³/min) 4 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart, dubbla hastigheter, pulsbreddsmodulering, hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
69,5dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
33.6 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
4 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-140°F (-10-60°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Godkännande myndighet
CE, cULus, VDE
Bredd
56,00mm
Strömklassning (Ampere)
2,80A
Luftflöde
35,3 CFM (0,988m³/min)
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Statiskt tryck
5,170 in H2O (1287,8 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C