04056DA-12T-E6E-8
DigiKeys produktnummer
12-04056DA-12T-E6-E8-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
04056DA-12T-E6E-8
Beskrivning
40X40X56MM, 12VDC, 29,000 RPM, 2
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 29,8 CFM (0,834m³/min) 4 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart, pulsbreddsmodulatorkontroll; hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
60,0dB
Serie
Effekt (Watt)
15.6 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
4 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-140°F (-10-60°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Godkännande myndighet
CE, cULus, TUV
Bredd
56,00mm
Strömklassning (Ampere)
1,30A
Luftflöde
29,8 CFM (0,834m³/min)
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Statiskt tryck
6,000 in H2O (1510,0 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C