04020VE-12Q-CT-00
DigiKeys produktnummer
12-04020VE-12Q-CT-00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
04020VE-12Q-CT-00
Beskrivning
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 12,4 CFM (0,347m³/min) 3 trådledare
Kategori
Brus
42,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
2.52 W
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
3 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Godkännande myndighet
CE, cULus, VDE
Bredd
20,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,210A
Luftflöde
12,4 CFM (0,347m³/min)
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Statiskt tryck
0,570 in H2O (142,0 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C