03828DA-12R-AU-00
DigiKeys produktnummer
P122259-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
03828DA-12R-AU-00
Beskrivning
FAN AXIAL 38X28MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 38mm x H 38mm Kula 21,5 CFM (0,602m³/min) 4 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart, pulsbreddsmodulatorkontroll; hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
58,0dB
Serie
Effekt (Watt)
7.56 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
4 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 38mm x H 38mm
Strömklassning (Ampere)
0,630A
Bredd
28,00mm
Spänningsintervall
7-13,2VDC
Luftflöde
21,5 CFM (0,602m³/min)
Material - ram
Plast
Statiskt tryck
2,610 in H2O (650,1 Pa)
Material - blad
Plast
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C