YB25CKW01-2CF24-JB
YB25CKW01-2CF24-JB
IP Rated Switches | Datasheet Preview
YB25CKW01-2CF24-JB
DigiKeys produktnummer
360-3256-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
YB25CKW01-2CF24-JB
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare DPDT Standard, belyst Panelmontering, fram
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
YB25CKW01-2CF24-JB Modeller
Kategori
Styrdonstyp
Rund, knapp
Tillv.
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Serie
Färg - styrdon/lock
Transparent (vitt filter/diffusör)
Förpackning
Tråg
Belysningstyp, färg
LED, grön/röd
Artikelstatus
Aktiv
Belysningsspänning (nominell)
24VDC
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Termineringstyp
Lödning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Typ
Standard, belyst
Egenskaper
Spänningssänkningsbelysning
Krets
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 16,00mm
Brytarfunktion
På-Mom
Arbetstemperatur
-25°C-50°C
Strömklassning (Ampere)
3A (AC/DC)
Mekanisk livslängd
1 000 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V
Elektrisk livslängd
100 000 cykler
Märkspänning - DC
30 V