YB16CKW01-6F-JB
DigiKeys produktnummer
YB16CKW01-6F-JB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
YB16CKW01-6F-JB
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
EDA-/CAD-modeller
YB16CKW01-6F-JB Modeller
Kategori
Styrdonstyp
Rund, knapp
Förpackning
Bulk
Belysningstyp, färg
LED, grön
Belysningsspänning (nominell)
3,3VDC
Termineringstyp
Lödning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 16,00mm
Brytarfunktion
På-På
Arbetstemperatur
-25°C-50°C
Strömklassning (Ampere)
3A (AC/DC)
Mekanisk livslängd
200 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V
Märkspänning - DC
30 V