SK12AAW01
SK12AAW01
SK12AAW01
DigiKeys produktnummer
360-1935-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SK12AAW01
Beskrivning
SWITCH KEYLOCK 2POS SPDT 3A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Hänglåsbrytare 2 Positioner SPDT 3A (AC) 125 VAC DC Panelfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SK12AAW01 Modeller
Kategori
Positioner för borttagbar nyckel
Alla
Tillverkare
NKK Switches
Förflyttningsvinkel
90°
Serie
Kontaktmaterial
Silver (Ag)
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Panelfäste
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Lödögla
Krets
SPDT
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 12,00mm
Antal positioner
2
Egenskaper
Epoxitätade terminaler
Brytarfunktion
På-På
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
Kontakttidtagning
Ej kortslutande (BBM)
Djup bakom fläns
27,00mm
Strömklassning (Ampere)
3A (AC)
Mekanisk livslängd
30 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V