NR01105ANG13-2H
DigiKeys produktnummer
360-3641-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NR01105ANG13-2H
Beskrivning
SWITCH ROTARY 5POS 0.4VA 28V
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Roterande brytare 5 positioner SP5T 0,4VA (AC/DC) 28 VAC Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NR01105ANG13-2H Modeller
Kategori
Märkspänning - AC
28 V
Tillverkare
NKK Switches
Märkspänning - DC
28 V
Serie
Styrdonstyp
Vred
Förpackning
Bulk
Styrdonslängd
10,80mm
Artikelstatus
Aktiv
Förflyttningsvinkel
45°
Antal positioner
5
Kontaktmaterial
Berylliumkoppar
Indexstopp
Fast
Kontaktytbehandling
Guld
Antal lager
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal poler per lager
1
Termineringstyp
PC-stift
Kretsar per lager
SP5T
Djup bakom panel
10,50mm