MNL22LFW01
DigiKeys produktnummer
360-MNL22LFW01-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MNL22LFW01
Beskrivning
LED TIPPED TOGGLE
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Vippbrytare DPDT Panelfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MNL22LFW01 Modeller
Kategori
Styrdonstyp
Standard runt
Tillv.
Styrdonslängd
14,70mm
Serie
Belysning
Belyst
Förpackning
Bulk
Belysningstyp, färg
LED, grön
Artikelstatus
Aktiv
Belysningsspänning (nominell)
2,2VDC
Monteringstyp
Panelfäste
Termineringstyp
Lödögla
Krets
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 6,50mm
Brytarfunktion
Bussningsgänga
1/4-40
Strömklassning (Ampere)
6A (AC), 3A (DC)
Arbetstemperatur
-10°C-55°C
Märkspänning - AC
125 V
Styrdonsmaterial
Mässing, nickelpläterad
Märkspänning - DC
30 V